Stāsts

Kafijas grauzdētava "Tīrs Miers"

Mēs esam kafijas grauzdētavas "Tīrs Miers" veidotāji Baiba un Kalvis. Mēs uzskatām, ka kafija ir māksla un katra pagatavotā kafijas tasīte ir neatkārtojams mākslas darbs.

Sešus gadus Kalvis ir nostrādājis dažādās kafejnīcās Lielbritānijā, kur viņš ieguva pieredzi, strādājot par baristu, par kafejnīcas galveno baristu un kafejnīcas vadītāju. Beigās Kalvis tomēr saprata, ka vislabāk pie sirds iet un lielāko gandarījumu sagādā tieši cilvēku apmācīšana kafijas zinībās. Īstajā laikā zvaigznes sakrita, un Kalvim bija burvīga iespēja strādāt un uzkrāt pieredzi kā baristu trenerim kafijas grauzdētavā. Šajā laikā Kalvis nodrošināja dažāda veida un līmeņu apmācības kafijas teorijā un gatavošanā gan uz vietas Londonas apmācību centrā, gan arī izbraukumos pie klientiem pa visu Lielbritāniju. Kalvis ir piedālījies baristu sacensībās un ieguvis sertifikātus dažāda līmeņa SCAE (Speciality Coffee Association of Europe) kursos.

Pēc astoņiem gadiem dzīvojot Lielbritānijā, Baiba un Kalvis nolēma atgriezties Latvijā, lai meklētu savu mieru, ko arī atrada, un radīja kafijas grauzdētavu “Tīrs Miers”. Kafijas grauzdēšanai Kalvis pievērsās, jo vienmēr ir apbūrusi tikko grauzdētas kafijas smarža un ir bijusi vēlme saprast, kā kafijas grauzdētāji spēj atrast un izcelt katras kafijas unikālo garšu, kā arī tas bija nākamais solis izaugsmē kafijas jomā.

“Tīrs Miers” mēs saucamies tāpēc, ka uzskatām, ka kafija ir jābauda un tas brīdis, kad cilvēks izbauda savu tasīti kafijas, tad arī iestājas Tīrā Miera un harmonijas sajūta. “Tīrs Miers” arī tāpēc, ka kafijas grauzdētava atrodas ļoti skaistā, mierīgā un dabas ieskautā vietā.

Mūsu grauzdētavas lielākā vērtība esat JŪS, mūsu kafijas baudītāji, jo pateicoties Jums, mēs varam darīt to, ko mīlam un maziem solīšiem attīstīties.